<p class="p1"><b>Informacja </b><b>odnośnie produktu</b></p>
<p class="p1"><b>Maska antysmogowe WESSPER</b></p>
<p class="p3">Numer identyfikacyjny produktu: WES033; EAN5902581698797.</p>
<p class="p3">Opis: Półmaska neoprenowa biała z zaciskiem nosowym, 2 zaworami bocznymi oraz zapięciem na rzep. wyposażona w wymienny filtr (z węglem aktywnym).<span class="Apple-converted-space"> </span></p>
<p class="p3">Dystrybutorem detalicznym maski była: CSVK sp. z o.o. z siedzibą
w Krakowie. Maska była sprzedawana w sklepach dystrybutora do dnia 29.06.2023 r.</p>
<p class="p3">W trosce o bezpieczeństwo Klientów, w związku z powziętymi informacjami od dystrybutora detalicznego, że Półmaska „filtrująca nie spełnia wymagań p. 7.16 normy EN 149:2001 + A1:2009 dla wdechu<span class="s1"><b>”, Wessper sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z dystrybucji półmaski filtrującej: Maska antysmogowa Wessper (Wes033, EAN5902581698797)</b></span>.</p>
<p class="p3">W związku z powyższym prosi się Wszystkich posiadaczy półmaski filtrującej Wessper (Wes033):</p>
<p class="p3">- o natychmiastowe zaprzestanie jej używania; oraz</p>
<p class="p3">- o kontakt z Wessper sp. z o.o., na adres e-mail: <a href="mailto:reklamacje@wessper.com"><span class="s2">reklamacje@wessper.com</span></a>, celem uzyskania informacji o możliwości zwrotu półmaski oraz zwrotu poniesionych kosztów zakupu.</p>
<p class="p3">Przepraszamy za wszelkie niedogodności.</p>
<p class="p3">Zarząd Wessper sp. z o.o.</p>

Szungit może przewodzić prąd, ale nie musi, zależy to od usystematyzowania mineralnego (ma różną oporność).

Szungit to mineraloid posiadający właściwości oczyszczania wody. Jest to produkt naturalny i w żaden sposób nie jest modyfikowany. Przez stulecia był stosowany w Rosji, w regionie Karelia do poprawiania jakości wody. Zawiera fulereny, które mają właściwości bakteriostatyczne w przypadku niektórych rodzajów bakterii. Szungit także nieznacznie obniża pH wody.

Szungit jest dostępny w sprzedaży w <a href="https://allegro.pl/uzytkownik/SmA-Wessper?order=m">oficjalnym sklepie Wessper </a>oraz u naszych dystrybutorów.

Szungit adsorbuje z wody chlor, metale ciężkie, pestycydy, fenole, azotany, azotyny, węglowodory, dioksyny. Działa również bakteriostatycznie, czyli wstrzymuje dalszy rozwój bakterii. Oddziela szkodliwe substancje, które następnie odkładają się na dnie zbiornika z wodą i tworzą osad, dlatego wody z dna nie należy używać.

Do pojemnika należy dodać szungit - 50 g produktu na 1 litr wody, a następnie zalać wodą. Szungit wcześniej należy wypłukać, aby pozbyć się drobnych zanieczyszczeń. Woda szungitowa będzie gotowa do użytku po 3 dniach. W miarę zużywania wody, należy uzupełniać odpowiadającą ilość w pojemniku.
Co dwa tygodnie zaleca się opłukanie szungitu i naczynia ze względu na pojawiający się na dnie osad.

Wodę filtrowaną szungitem można pić, gotować, używać do celów kosmetycznych, podlewać nią rośliny, poić nią zwierzęta oraz używać do akwarium.

Porcja szungitu wystarcza na 3 miesiące użytkowania.

Woda szungitowa powinna być przechowywana w chłodnym i ciemnym miejscu.

Osad na dnie pojemnika z wodą szungitową jest normalnym zjawiskiem. Węgiel zawarty w szungicie oddziela z wody szkodliwe substancje i to właśnie je widać na dnie pojemnika. Nie zaleca się używania wody z osadem.