Suche powietrze

Najprostszym nawilżaczem powietrza jest chyba znany wszystkim ceramiczny pojemnik zawieszany na grzejniku, pod wpływem ciepła woda w nim zawarta paruje i w ten sposób nawilża pomieszczenie. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza jest niezwykle ważny. Suche powietrze bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Najwięcej wody tracimy z błon śluzowych i skóry. Ich wysuszenie może prowadzić do zaburzeń, a w konsekwencji do infekcji lub zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Zbyt niski poziom nawilżenia to często przyczyna kaszlu, suchości w gardle, trudności w oddychaniu i przesuszonej skóry. Ich wysuszenie może prowadzić do zaburzeń, a w konsekwencji do infekcji lub zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Zbyt niski poziom nawilżenia to często przyczyna kaszlu, suchości w gardle, trudności w oddychaniu i przesuszonej skóry. Na ten problem szczególnie powinny zwrócić uwagę:

-osoby starsze

-cierpiący na astmę i alergię

-dzieci

Odpowiednia jakość powietrza to gwarancja lepszego samopoczucia. Dlatego warto zastosować dyfuzor, który wytwarza kojąca mgiełkę , wpływa łagodząco na stres i napięcie. Dzięki kompaktowym wymiarom możesz zabrać go wszędzie, gdzie tylko potrzebujesz. Dodatkową korzyścią jest to, że posiada niewielkie zużycie energii oraz nastrojowe podświetlenie.

Najważniejsze cechy dyfuzora

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej odznacza się niezwykle cichym działaniem. Przez co można go stosować nawet podczas snu. Urządzenie możesz wykorzystać jako nawilżacz powietrza lub dyfuzor zapachów dodając do niego kilka kropli olejku eterycznego. Głównym zadaniem jest neutralizacja przykrych zapachów, oczyszczanie powietrza oraz odpowiednie nawilżenie. Co istotne mgiełka wytwarza się natychmiast po podłączeniu do zasilania.

 

AquaAroma

Dyfuzor Wessper AquaAroma to kompaktowe urządzenie, które może pracować po podłączeniu do laptopa, komputera lub powerbanku. Warto mieć świadomość, że szczególnie podczas sezonu grzewczego jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Sierść, kurz, uczulające pyłki, dym papierosowy, bakterie, roztocza, szkodliwe gazy: wbrew pozorom jakość powietrza w naszym domu może być nawet pięć razy gorsza niż na zewnątrz, które pogarszają nasze samopoczucie i stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Szczelna konstrukcja gadżetu zapobiega wyciekowi wody. Urządzenie posiada wejście USB, dzięki czemu może pracować po podłączeniu do laptopa, komputera stacjonarnego lub powerbanku. Nawilżacz posiada dwa programy: nawilżająca mgiełka może być produkowana nieprzerwanie lub w 10 sekundowych interwałach. Funkcja automatycznego wyłączania pozwoli oszczędzić energię. Nawilżacz posiada bardzo niewielkie rozmiary, dzięki czemu wpasuje się w każde otoczenie. Urządzenie może zachwycić i uatrakcyjnić wnętrze.

Dlaczego nawilżanie jest tak ważne zimą?

Zimą gdy ogrzewamy mieszkanie powietrze robi się suche co jest niezdrowe dla naszego organizmu i powoduje dużo negatywnych reakcji takich jak:

-wysuszenie błon śluzowych

-reakcje alergiczne

-suchość w gardle

Suche powietrze ułatwia wniknięcie drobnoustrojów do naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu. Nawilżacz powietrza to sensowna opcja dla osób, które kochają dbać o rośliny. Wiele gatunków roślin, które  lubimy hodować w domu uwielbia wysoką wilgotność powietrza, którą ten nawilżacz zapewni bez problemu. Przy zastosowaniu olejków w dyfuzorze warto zwrócić uwagę na to, że nie podnosi on temperatury olejków do poziomu, który mógłby wpłynąć negatywnie na ich działanie. Temperatura pomieszczenia nie powinna przekraczać 23’C, a w sypialni zaledwie 18-20’C. Są to optymalne warunki zapewniające spokojny sen.