W ofercie posiadamy kilka rodzajów filtrów wody Wessper AquaMax do dzbanków. Skąd ta różnorodność? Każdy z nich został zaprojektowany do innych zadań. W tym artykule przybliżymy właściwości i zastosowanie wszystkich rodzajów filtrów z serii AquaMax.

Jaki filtr do dzbanka wybrać?

To zależy od tego do czego chcesz zastosować wodę oczyszczoną filtrami Wessper. W zależności od rodzaju filtry możesz użyć:

Aby zmniejszyć osad powstający w czajniku po gotowaniu – skorzystaj z filtra AquaMax lub AquaMax Protect.
Oba filtry redukują nadmiar soli zawartych w wodzie, które są przyczyną powstawania osadu w urządzeniach AGD. Natomiast wkład z serii Protect jest przeznaczony specjalnie do wody zawierającej wysokie stężenie soli, nazywanej często twardą wodą.
Filtry sprawią, że zapomnisz o kamieniu w czajniku i zobaczysz różnicę w smaku przygotowanych napojów. Zwróć uwagę na herbatę. Przygotowana z wody nie przefiltrowanej a bogatej w minerały będzie mieć charakterystyczny osad, natomiast gdy zaparzysz ją w wodzie przefiltrowanej, pozbawionej kamienia – nawet nie spostrzeżesz wcześniejszego osadu na powierzchni napoju.

Aby przygotować aromatyczną kawę – użyj filtra AquaMax lub AquaMax Protect.
Do zaparzenia kawy najlepsza jest woda średnio – miękka, która nie zawiera zbyt dużej ilości soli. Mała ilość składników powodujących powstawanie osadu umożliwia rozwinięcie się głębszego smaku i aromatu kawy, więc potrzebny jest tu filtr, który znacznie redukuje zawartość soli w wodzie.
Dzięki zastosowaniu filtra wody kawa ma wspaniały smak i aromat.

Aby przygotować pyszne dania i zupy – zastosuj filtr AquaMax, AquaMax Alkaline, AquaMax Mg+ lub AquaMax Sport.
Filtr AquaMax jest uniwersalny, woda oczyszczona przez niego ma zastosowanie zarówno do picia jak i do gotowania. Filtry AquaMax Mg+ dodają jony magnezu do oczyszczanej wody, natomiast AquaMax Alkaline i AquaMax Sport po prostu nie usuwają składników mineralnych oraz oczyszczają wodę z substancji negatywnie wpływających na jej zapach, kolor i smak.
Filtrowana woda to świetna podstawa do gotowania różnych dań! Jest pozbawiona chloru i szkodliwych substancji oraz zawiera wartościowe minerały.

Aby otrzymać wodę zawierającą składniki mineralne – zastosuj filtry AquaMax Mg+, AquaMax Alkaline, AquaMax Sport.
Szukasz alternatywy dla wody butelkowanej? Mamy ich aż 3! Każdy z filtrów to inne rozwiązanie. AquaMax Mg+ zmiękcza wodę i dodaje magnezu. AquaMax Alkaline pozostawia w wodzie minerały, m.in.: potas, wapń, sód, magnez oraz nadaje właściwości antyoksydacyjnych przy jednoczesnym podniesieniu pH wody. AquaMax Sport pozostawia to, co najlepsze w wodzie kranowej z twojego regionu – unikalną mieszankę składników mineralnych (konkretne wartości sprawdzisz w wodociągach obsługujących Twój region).
Zyskujesz wodę zawierającą składniki mineralne i nie przepłacasz za butelki. Wszystko to dzięki małemu filtrowi, który znakomicie poprawia parametry wody.

Do użycia w ekspresie do kawy, żelazku, nawilżaczu powietrza – zastosuj filtry AquaMax Protect.
W wysokim stopniu usuwają składniki odpowiedzialne za twardość wody, sprawiają, że woda jest miękka, a taką najlepiej jest stosować w urządzeniach AGD. Dzięki filtrom otrzymujesz wodę, którą możesz bezpiecznie używać w urządzeniach AGD. Jest to ważne dlatego, że twarda woda może szybko doprowadzić do zakamienienia a później uszkodzenia urządzenia.
Dzięki temu przedłużysz życie urządzeń AGD i możesz cieszyć się ich jakością przez wiele lat!

Jaki filtr najlepszy do zmiękczania wody?

Do zmiękczania wody zalecamy filtry AquaMax i AquaMax Protect.
Do twardej wody najlepiej użyć filtr wody AquaMax Protect. Do wody średnio-twardej sprawdzi się filtr AquaMax.
Aby potwierdzić czy masz w domu twardą wodę wystarczy dokonać kilku obserwacji. Będzie o niej świadczyć biały, trudny do usunięcia, osad na płytkach w łazience, na umywalce czy zlewie w kuchni, osad na naczyniach a także przesuszona skóra po kąpieli. Możesz również sprawdzić poziom twardości wody specjalnym miernikiem. Taka woda jest w większości domów w Polsce. Warto więc oczyszczać ją filtrem dzbankowym.

Wszystkie rodzaje filtrów AquaMax możesz stosować niezależnie od twardości wody. Poszczególne ich rodzaje odpowiadają za nadanie wodzie różnych właściwości, którymi nie zawsze jest zmniejszenie poziomu twardości. W przypadku filtrów AquaMax Sport i AquaMax Alkaline istotne jest pozostawienie w wodzie wartościowych minerałów, natomiast AquaMax Mg+, zmiękczają wodę i dodają jony magnezu.

 

Sprawdź TUTAJ, gdzie możesz kupić filtry z różnych serii AquaMax.