Sezon wiosenno – letni szczególnie sprzyja sportowym aktywnościom. Jeśli chodzi o wybór dyscypliny mamy szerokie pole do popisu. Możemy wybrać pomieszczenia zamknięte typu siłownie, czy wszelkiego rodzaju sale fitness. W większości przypadków mamy możliwość żeby skorzystać z okresowych karnetów z określoną liczbą wejść. W cenie karnetu otrzymujemy wszystkie dostępne przyrządy do ćwiczeń. Do dodatkowych atutów należy to, że nie jesteśmy zależni od warunków atmosferycznych. Jednak, gdy za oknem piękna pogoda jesteśmy bardziej skłonni ku aktywnościom na świeżym powietrzu. W tym oczywiście jazda na rowerze, rolkach czy po prostu jogging.

W czym ćwiczyć?

W kwestii ubioru należy zwrócić uwagę na to, aby krój nie krępował nam ruchów. Szwy muszą być gładkie, by nie powodować obtarć. Bardzo istotny jest wybór obuwia. Najlepiej zdecydować się na takie, które spełnią swoje zadanie przy większości ćwiczeń. Zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane- najkorzystniejsza będzie przewiewna bawełna z amortyzowaną podeszwą.

Woda w zasięgu ręki.

Istotnym elementem jest odpowiednie nawodnienie. Warto już przed treningiem przygotować sobie butelkę wody. Najlepiej wybrać wodę wzbogaconą o składniki mineralne. Szczególnie pożądanym minerałem jest magnez, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego układu mięśniowego. Najkorzystniejsza jest woda niegazowana, która nie powoduje uczucia ciężkości oraz wzdęć. W ten sposób unikniesz często pojawiających się bólów głowy, drżenia mięśni i braku skupienia na określonych ćwiczeniach. Tanim i wygodnym rozwiązaniem jest filtrowanie wody kranowej. Polecamy wypróbować filtry butelkowe, które dzięki swojemu uniwersalnemu gwintowi można stosować nie tylko w butelkach do tego przystosowanych, ale również w tradycyjnych butelkach z ustnikiem. Wymienne filtry węglowe to podwójna korzyść. Mamy ulubioną wodę zawsze w zasięgu ręki, a przy okazji pokrywamy zapotrzebowanie na niezbędne substancje mineralne.


Filtr wkład do butelki.

zobacz produkt

 

Pamiętaj o rozgrzewce!

Kluczowym elementem każdego treningu jest oczywiście rozgrzewka całego ciała, polegająca na krótkotrwałej i umiarkowanej pracy mięśni, której celem jest stopniowe przygotowanie ciała do dalszej aktywności fizycznej. Ma na celu zwiększenie zaangażowania głównych grup mięśniowych do intensywnej pracy. W organizmie zaczyna szybciej krążyć krew, a także zwiększa się temperatura ciała, mięśni i stawów. Jeśli chcemy zapobiec kontuzjom i urazom nie należy pomijać tego istotnego elementu treningu. W chwili kiedy planujemy trening warto dostosować go do naszego cyklu dnia. Na pewno najwięcej kalorii spalimy o poranku. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę, aby nie ćwiczyć po dużym posiłku, należy odczekać nawet do dwóch godzin.

Dobrze stosować się do powyższych zasad. Po skończonym treningu nie zapomnij o rozciąganiu, pozwoli to zapobiec niepotrzebnym skurczom mięśni. Na rozluźnienie polecamy także ciepłą kąpiel solankową na bazie prawdziwej bocheńskiej soli. Taki zabieg zapewni m.in regenerację mięśni i ścięgien. Dodatkowo poprawi ukrwienie oraz dotleni i odżywi tkanki po męczącym treningu. Dzięki zawartości olejku eukaliptusowego poczujemy się odprężeni i w pełni zregenerowani.