Urządzenie do gazowania wody kiedyś i dziś

Tak naprawdę saturator znany już był w czasach PRL-u. Wtedy był kojarzony z wózkiem najczęściej na dwóch kołach motorowerowych z aparatem do saturacji, szafką, butli ze sprężonym gazem, słojów z dozownikiem na syrop owocowy oraz węży do podłączenia wody. Spotkania przy saturatorze stanowiły kultowy element tamtejszej tradycji. Mieszkańcy miast gromadzili się wokół tych urządzeń, gdzie wręcz toczyło się życie towarzyskie.

Aktualnie po dużym, nieporęcznym wózku nie ma już śladu.  Jego miejsce zastąpiło w pełni mobilne urządzenie, które możesz wszędzie ze sobą zabrać. Wyglądem trochę przypomina ekspres do kawy, jednak odróżnia gosmukły kształt. Zawiera w swoim składzie: cylinder (nabój z gazem), osłonę cylindra, głowicę urządzenia z przyciskiem do dozowania CO2, podstawę urządzenia zawierającą tackę z ociekaczem oraz butelki na wodę- wielokrotnego użytku.

Co niezwykle istotne saturator nie wymaga użycia prądu, to znów zwrot w kierunku ekologii oraz wygodzie użytkowania. Kable zasilające nie będą nam przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, a urządzenia możesz używać w dowolnym miejscu lub nawet zabrać go ze sobą na przyjęcie lub piknik. Odznaczają się minimalnym wzornictwem, podkreślają to głównie kolory typowe dla sprzętów AGD, czyli srebrny, czarny lub biały. 

Stosowanie saturatora, a ekologia

-wodę przeznaczoną do procesu saturacji można napełnić wodą już przefiltrowaną lub tą prosto z kranu

-kupując wodę butelkowaną musisz dostosować się do poziomu nasycenia, dzięki saturatorowi sam decydujesz o stopniu gazowania wody, tworząc napój idealnie dostosowany do swoich preferencji.

-butelki dołączone do urządzenia są wielokrotnego użytku dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet 1000 plastikowych butelek rocznie.

-stosując syrop owocowy możesz w łatwy sposób urozmaicić sobie smak zwykłej wody. Syropy zawierają o 2/3 mniej cukru niż niektóre dostępne w sklepach. Zakup saturatora jest jednorazowym wydatkiem, musisz jedynie wymieniać cylinder, który wystarcza na przygotowanie ok 60l gotowego napoju.

 

Woda gazowana nie tylko do picia

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale woda gazowana ma również kilka właściwości, które z powodzeniem możemy wykorzystywać na co dzień.

Środek czyszczący: Można zastosować do czyszczenia różnorodnych powierzchni np. umywalki, zlewu, blatów czy lodówki.

Usuwanie plam: Tłuste plamy zdarzają się bardzo często. Należy obficie polać plamę wodą gazowaną. Może to uchronić przed koniecznością sięgnięcia po odplamiacz.

Składnik naleśników: Podczas przygotowania naleśników warto dodać do ciasta niewielką ilość wody gazowanej. Dzięki temu naleśniki będą bardziej gładkie i puszyste. Woda gazowana to zatem idealny zamiennik środków chemicznych. Wiedzieliście o tym?

Saturator to urządzenie niezwykle przydatne i intuicyjne w obsłudze. Dzięki niemu pozbędziesz się stery plastikowych butelek i tym samym zrobisz krok w kierunku ograniczenia wytwarzania tego typu odpadów. Znany już w czasach PRL-u, teraz w udoskonalonej wersji idealnie odnajdzie się nawet w nowoczesnej kuchni. Razem z tym urządzeniem otrzymujesz swobodę przygotowania napoju dostosowanego do swoich preferencji.