Filtry wody służą do oczyszczania wody kranowej i poprawiają jej jakość, sprawiają, że staje się znakomita zarówno bezpośrednio do picia, jak i do gotowania. W składzie zastosowano złoża filtrujące, które ograniczają stężenie szkodliwych i niepotrzebnych substancji zawartych w wodzie kranowej, poprawiają jej smak i zapach, a właściwie zmieniają na neutralny.

Woda jest oczyszczana przez żywicę jonowymienną oraz węgiel aktywny

Żywica jonowymienna

Usuwa nadmiar jonów odpowiedzialnych za twardość wody, zapobiega wytrącaniu się osadu i powstawaniu kamienia we wszystkich urządzeniach, w których używana jest przefiltrowana woda. To właśnie ten składnik filtra jest odpowiedzialny za przejrzystość i klarowność wody. Usunięcie części soli mineralnych umożliwia również przygotowanie napojów o wspaniałym aromacie i smaku, nawet zwykła herbata jest znacznie smaczniejsza, gdy jest przygotowana z oczyszczonej wody, nie znajdziemy na jej powierzchni charakterystycznego osadu. Smak i zapach wody zostaje również poprawiony przez węgiel aktywny.

Węgiel aktywny impregnowany srebrem

Usuwa z wody chlor, pestycydy, herbicydy, detergenty. Działa na zasadzie absorpcji, wchłania i zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Szczególnie chlor może pogarszać jakość wody, jest dodawany do wody wodociągowej, aby ją zdezynfekować i choć niszczy bakterie to pozostawia nieprzyjemny zapach. Węgiel aktywny pozbawia wodę tego zapachu i nieprzyjemnego smaku. Aby zapobiec rozwojowi bakterii w złożu węglowym zastosowaliśmy również impregnację ze srebra. Srebro działa jak bariera, chroni złoże filtracyjne przed drobnoustrojami, które mogłyby się namnażać. Dzięki temu filtry wody Wessper są bezpieczne.

Po co filtrować wodę?

Przez długi czas wystarczyło przegotowanie wody w czajniku, od kilku lat coraz więcej osób wybiera do swojego domu dzbanki filtrujące. Okazuje się jednak, że to nie tylko moda, ale i rzeczywiste udogodnienie w codziennym życiu. Filtr wody wybieramy, aby uzyskać przede wszystkim miękką wodę bez smaku i zapachu chloru. Otrzymujemy wodę o jakości tej butelkowanej, zawiera ona minerały, ale jest wystarczająco miękka, aby nie powodować osadzania się kamienia w czajniku, ekspresie lub w innym urządzeniu. Co jeszcze daje wybór filtrowania wody w domu? Oszczędność czasu, ponieważ nie gotujemy już wody, aby móc się jej spokojnie napić i nie musimy kupować ciężkich zgrzewek wody. W jednym i drugim przypadku zyskujemy czas, który wcześniej poświęcaliśmy na zakupy, transport i wniesienie butelek z wodą do domu. Oszczędność pieniędzy, jeśli wcześniej kupowałeś wodę butelkowaną to zaoszczędzisz na filtrach wody. Okazuje się, że zakup dzbanka filtrującego i wkładów do niego wychodzi znacznie taniej niż wybór wody butelkowanej. Nie zapominajmy o tym, że dobrze nawodniony organizm funkcjonuje lepiej. Dzięki regularnemu przyjmowaniu płynów poprawia się nasza koncentracja, woda niweluje ból głowy i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. Wprowadzenie dobrych nawyków picia 1,5 l wody dziennie również pozytywnie wpłynie na rozwój i samopoczucie każdego z nas. Filtrując wodę w domowym zaciszu przyczyniamy się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Warto mieć to na uwadze decydując się na zakup dzbanka.

Pierwsze użycie i wymiana wkładu filtrującego

Przed zamontowaniem filtra w dzbanku należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Filtry muszą być najpierw odpowiednio przygotowane zanim zacznie się z nich korzystać, pozwala to na uzyskanie optymalnych właściwości filtracyjnych. Co się stanie jeśli od razu umieścisz filtr w dzbanku i wlejesz wodę? Jest pewne prawdopodobieństwo, że w przefiltrowanej wodzie pojawią się czarne zabrudzenia lub woda nie będzie odpowiednio filtrowana. Aby temu zapobiec należy po otwarciu filtra namoczyć go w wodzie przez 15 minut, a następnie umieścić w dzbanku i przelać wodę 2-3 razy. Podczas tego wstępnego filtrowania z wkładu mogą wypływać drobne cząsteczki węgla, jednak przy kolejnych filtracjach nie powinny się już pojawić. Po takim przygotowaniu spokojnie i pewnie możesz używać filtra. Należy pamiętać, aby filtrować jedynie zimną wodę, ciepła może doprowadzić do zniszczenia mieszanki filtracyjnej.