Sztyfty do żelazka IRONSTICK

    Bez względu na to jakie posiadasz żelazko, każde wymaga wyczyszczenia, co jakiś czas. Włókna z materiałów syntetycznych i sztucznych ulegają łatwemu uszkodzeniu w kontakcie z wysoką temperaturą i przez to dość często zdarza się, że na stopie żelazka zostają resztki stopionych tkanin. W żelazkach parowych powstają również zabrudzenia związane z osadami wapniowymi, kamieniem zawartym w wodzie. Przetarcie mokrą szmatką zazwyczaj nie działa, aby wyczyścić żelazko najłatwiej użyć środka, który jest specjalnie do tego przeznaczony.

    Jak stosować?

    Rozgrzej żelazko do poziomu “Wełna” lub oznaczonego dwoma kropkami. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury odłącz żelazko od prądu oraz wyłącz opcję wytwarzania pary, ponieważ para o wysokiej temperaturze może Cię oparzyć, gdy będziesz czyścić żelazko.

    Otwórz sztyft i przetrzyj stopę żelazka, odczekaj kilka minut i następnie przetrzyj suchą szmatką z naturalnego materiału, np. bawełny. Rozprowadzając sztyft zwrócić uwagę, aby nie zapchać otworków parowych w żelazku. W razie potrzeby proces możesz powtórzyć.