Filtry cylindryczne

  Są przeznaczone do odkurzaczy domowych (seria HomeLine) oraz przemysłowych (seria ProLine) zaprojektowaliśmy je tak, aby najdokładniej oczyścić powietrze zassane przez odkurzacz. Powierzchnia materiału filtrującego jest wielokrotnie powiększona, dzięki harmonijkowemu złożeniu, gwarantuje to zatrzymanie dużej ilości mikroskopijnych zanieczyszczeń, w tym roztoczy i cząsteczek kurzu.

  Filtry wylotowe HEPA

  Wykonane z wysokiej jakości mikrowłókniny, która złożona harmonijkowo zyskuje dużą powierzchnię filtracyjną – zatrzymuje do 99,95% cząsteczek większych niż 0,3 µm. Posiada doskonałe mocowanie w postaci plastikowej obudowy. Charakteryzuje się najwyższym stopniem oczyszczania powietrza (HEPA) z kurzu oraz roztoczy, przez co dobrze sprawdza się w domach alergików.

  Filtry piankowe przeciwpyłowe

  W filtrze zastosowaliśmy pianki o wysokiej przepuszczalności powietrza i strukturze zatrzymującej kurz i drobny pył. Filtr jest dodatkowo wzmocniony warstwą włókniny, która zwiększa jego wydajność nawet o 20%. Pozwola to na uzyskanie wysokiej skuteczności oczyszczania powietrza.

  Jak czyścić filtry do odkurzaczy?

  Filtry możemy podzielić według sposobu czyszczenia na zmywalne i niezmywalne. Niezmywalne są wykonane z celulozy, mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z wodą, czyści się je mechanicznie, zazwyczaj wystarczy wytrzepać je nad koszem. Natomiast filtry zmywalne można opłukać wodą.

  Samo czyszczenie jednak nie wystarczy, co najmniej raz w roku (przy standardowym używaniu odkurzacza) filtr powinno się wymienić na nowy.

  Dlaczego regularna wymiana filtra jest tak ważna?

  Nasze filtry spełniają różne zadania w odkurzaczu, jedne stanowią barierę zapobiegającą przedostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz, inne pełnią rolę ochrony silnika. Bez względu na to, z którego z nich korzystasz – ważne abyś pamiętał o jego regularnej wymianie. Jak każdy produkt, filtr też się zużywa i z czasem traci na jakości, wpływa to na pogorszenie pracy odkurzacza, a nawet problemy z jego działaniem: przegrzewanie się, nagłe wyłączanie, spadek mocy ssącej. Wymiana filtra umożliwia zachowanie optymalnych właściwości odkurzacza.

  Filtry HEPA – co to jest?

  Technologię HEPA stosujemy we wszystkich naszych filtrach, w których jest taka możliwość. Hepa jest filtrem cząsteczkowym powietrza o wysokiej skuteczności, wyróżniamy 5 klas: HEPA H10 (EPA E10), HEPA H11 (EPA E11), HEPA H12 (EPA E12), HEPA H13, HEPA H14. Dwie ostatnie klasy oczyszczają powietrze w najwyższym stopniu, do 99,95% oraz do 99,995%. Klasy EPA doskonale zatrzymują cząsteczki większe niż 0,4 µm, a im wyższa klasa filtracji tym mniejsze cząsteczki zatrzymuje filtr i powietrze jest dokładniej oczyszczane. Filtry HEPA H13 oraz H14 są najdoskonalsze i szczególnie poleca się je alergikom.