CLEANMAX

  Odkamieniacz w płynie

  Regularne odkamienianie zapobiega odkładaniu się kamienia na ściankach urządzeń i pozytywnie wpływa na jakość przygotowanych napojów. Korzystanie z odkamieniacza CleanMax zwiększa czas sprawnego i bezawaryjnego działania czajnika lub ekspresu do kawy!

  Wystarcza na 5 użyć, jeśli jest stosowany zgodnie z instrukcją – nie należy przekraczać 100 ml na 1 litr wody w przypadku ekspresów do kawy i czajników, oraz 100 ml płynu na 500 ml wody w przypadku odkamieniania żelazka.

  CLEANTABS

  Odkamieniacz w tabletkach

  Odkamieniacz w postaci tabletek – szybko się rozpuszcza i skutecznie usuwa kamień odkładający się w czajniku, ekspresie do kawy, żelazku czy nawilżaczu powietrza. Usuwanie kamienia z tych urządzeń sprzyja ich poprawnemu i optymalnemu działaniu, pozwala na pełne skorzystanie z możliwości jakie daje ekspres do kawy, czajnik.

  Odkamienianie to najlepszy sposób na ochronę urządzeń i ich długie i sprawne działanie!

  Kamień jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń ekspresów do kawy i czajników. Regularne odkamienianie jest konieczne, aby urządzenia te działały optymalnie, a czas ich eksploatacji był jak najdłuższy. Oczyszczenie urządzeń z osadów kamienia nie tylko wpływa na długość ich sprawnego działania, ale i na jakość napojów przygotowanych w tych urządzeniach – dzięki temu możesz się cieszyć pyszną kawą i herbatą.

  Odkamieniacze Wessper świetnie sprawdzają się w wielu rodzajach urządzeń, przede wszystkim są przeznaczone do: ekspresów do kawy, czajników, żelazek, nawilżaczy powietrza.

  Każdy z naszych odkamieniaczy musi być stosowany według wytycznych zawartych na opakowaniach lub według instrukcji do konkretnego urządzenia. Poprawne korzystanie z odkamieniaczy pozwala na zachowanie bezpieczeństwa oraz skuteczne oczyszczenie urządzeń z osadów kamienia.

  Twarda woda powoduje odkładanie się osadów wapnia, magnezu i potasu na ściankach urządzeń, które mają kontakt z wodą. Poziom twardości wody wpływa na szybkość osadzania się kamienia, jeśli woda jest twarda odkamienianie należy przeprowadzać często.

  Kamień osadzający się w urządzeniach pogarsza ich działanie i w skrajnych przypadkach może prowadzić do “zablokowania” np. ekspresu do kawy lub żelazka. W ekspresach zakamienienie może objawić się niedrożnością rurek, przez które wylewa się kawa oraz pogorszeniem smaku napoju.

  Regularne odkamienianie jest najprostszym sposobem na sprawne działanie ekspresu do kawy, bezproblemowe korzystanie z żelazka i czystą wodę z czajnika.