Ssawki

  Charakteryzują się małym rozmiarem, można wyróżnić ssawki do tapicerki, szczelinowe, giętkie, t-kształtne, okrągłe. Nierzadko w ssawkach występują otwory zapobiegające całkowitemu przyssaniu się do podłoża, co ułatwia prowadzenie ssawki po wybranej powierzchni i przyśpiesza sprzątanie. Mały rozmiar ssawki idealnie sprawdza się do odkurzania foteli, kanap i wszelkiego rodzaju tapicerki.

  Szczotki

  Doskonałe do odkurzania większych powierzchni, z łatwością pochłaniają zanieczyszczenia z parkietów, płytek, czy dywanów o krótkim włosiu. Ruchoma listwa i kółka zapewniają komfort podczas odkurzania, dzięki nim można dowolnie dostosować położenie szczotki i precyzyjnie prowadzić ją po wybranej powierzchni. Nasze szczotki posiadają także niski próg umożliwiający odkurzanie w trudno dostępnych miejscach np.: pod meblami.

  Turboszczotki

  Przeznaczone do zadań specjalnych, posiadają wałek, który pod wpływem zasysanego powietrza obraca się wymiatając z dywanu włosy, sierść i inne zanieczyszczenia. Szczególnie cenione przez właścicieli zwierząt, dla których sprzątanie jest kłopotliwe z uwagi na dużą ilość sierści pozostawionej przez czworonogi w każdym kącie, a przede wszystkim na dywanach. Turboszczotka pozwala na skuteczne czyszczenie dywanów bez dużego wysiłku, radzi sobie z zanieczyszczeniami sprawiającymi problem zwykłym szczotkom do odkurzaczy.

  Paski elektrostatyczne

  Przyciągają najmniejsze zanieczyszczenia i włosy, wspomagają precyzyjne odkurzanie.

  Niewielkie otwory w ssawce lub szczotce

  Zapobiegają przyssaniu się szczotki / ssawki do podłoża, umożliwiając płynne odkurzanie.

  Niski profil

  Jest to mała wysokość szczotki, umożliwia dotarcie do trudnodostępnych przestrzeni pod meblami.

  Ruchoma listwa

  Pozwala na dowolne kierowanie szczotką podczas odkurzania i dopasowanie jej do wybranej powierzchni.

  Włosie syntetyczne

  Zamiata włosy, sierść, nitki, kurz, jak miotełka - umożliwia zebranie wszystkich zanieczyszczeń i przekazanie ich wprost do rury ssącej odkurzacza.

  Gumowy zgarniacz

  Zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, umożliwiając pochłonięcie ich przez odkurzacz.

  Przycisk do wysuwania włosia

  Włosie jest przydatne do czyszczenia parkietu lub płytek, jednak nie jest już potrzebne, gdy chcemy odkurzyć dywan. Dlatego też wprowadziliśmy możliwość dostosowania włosia w szczotce do rodzaju odkurzanej powierzchni.

  Obrotowy wałek z włosiem

  To element turboszczotki, który obraca się pod wpływem zasysanego powietrza. Włosie zbiera nitki, sierść, włosy i kurz z powierzchni trudnej do czyszczenia, jaką jest dywan.

  Szczotki i ssawki dobiera się do średnicy rury ssącej. Oznacza to, że jeśli średnica zewnętrzna rury równa się 31,5 mm to należy do niej dobrać szczotkę o średnicy wewnętrznej 32 mm. Wyjątkiem są akcesoria do odkurzaczy Zelmer – tutaj szczotkę montuje się do środka rury, która ma średnicę wewnętrzną 32 mm, a szczotka posiada średnicę zewnętrzną 31,5 mm. Uniwersalne szczotki pasują natomiast do wszystkich odkurzaczy, których rura ma okrągły przekrój o średnicy 30-38 mm.

  Mocowanie szczotki w odkurzaczach Zelmer

  Mocowanie szczotki w pozostałych odkurzaczach