- Jaki filtr pasuje do mojego dzbanka filtrującego?
Filtry AquaMax pasują do dzbanków różnych producentów z wyłączeniem Laica. Zastępują filtry:
Brita Maxtra,
Brita Maxtra Plus+,
Dafi Unimax,
Aquaphor Maxfor,
Aquaphor B100-25,
AmazonBasics,
PearlCo Unimax,
Lauson AWF 102,
Aqua Optima Evolve,
Aqua Crest AQK07,
MAVEA Maxtra,
Filtr Makro,
Anna Duomax,
BWT MG2 +,
FilterLogic FL-402H,
Filtr Real,
Bosch Tassimo*.Filtry AquaClassic pasują do dzbanków różnych producentów z wyłączeniem Laica. Zastępują filtry:
BRITA Classic*,
DAFI Classic*,
Aquaphor B100-15*,
FilterLogic FL601G*,
FilterLogic FL601T*,
Zelmer ZPJA3410*.Filtry AquaPro pasują tylko do dzbanków Wessper AquaPro 2,5 l oraz 3,5 l.
- Na jaki czas wystarcza 1 filtr?
1 filtr AquaMax oraz AquaClassic wystarczają na około 1 miesiąc pracy. 1 filtr AquaPro wystarcza na około 2 miesiące użytkowania. Zużycie filtra jest zależne od częstotliwości jego użytkowania oraz od twardości wody wodociągowej.
- Jak korzystać z filtra?
Filtr jest przeznaczony do wody wodociągowej, która już została wstępnie oczyszczona i jest bezpieczna dla zdrowia. Nie filtruj wody niewiadomego pochodzenia oraz skażonej.
- Jak długo trwa proces filtracji wody?
Proces filtracji w zależności od wielkości dzbanka i użytego filtra może trwać do kilku minut.
- Czy filtrowaną wodę mogą pić małe dzieci?
Woda oczyszczona filtrami AquaMax oraz AquaClassic jest przeznaczona dla każdego. Jednak dzieciom do 1. roku życia należy podawać przegotowaną wodę bez względu na to czy jest filtrowana czy z butelki.
Woda alkaliczna nie jest polecana dla małych dzieci, a osoby dorosłe powinny ją wprowadzać stopniowo.
- Czy filtrowana woda jest zdrowa?
Przefiltrowana woda z kranu jest bezpieczna dla zdrowia, woda wodociągowa przechodzi odpowiednie testy zanim trafi do domów, zawiera chlor i różne osady. Używając filtra usuwasz chlor, osad, piasek, rdzę oraz składniki, które pogarszają smak i zapach wody.
- Czy można filtrować wodę bezpośrednio z kranu?
Jak najbardziej. W Polsce/krajach UE woda wodociągowa musi spełniać określone normy, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z niej. Oznacza to, że możesz pić wodę prosto z kranu. Jednak, aby zniwelować zawartość chloru i kamienia zaleca się dodatkowe oczyszczenie filtrem dzbankowym.
- Czy wodę należy przegotować przed filtrowaniem?
Woda nie wymaga przegotowania przed filtrowaniem.
- Jakie składniki filtr usuwa z wody?
Filtr usuwa chlor, pestycydy, detergenty, sole mineralne odpowiedzialne za twardość wody.
- Czy filtr usuwa bakterie?
Filtr nie usuwa bakterii. Należy filtrować tylko wodę wodociągową, która musi spełniać określone normy, w tym nie może zawierać bakterii. Do ich usuwania wykorzystuje się m.in. chlor, który pogarsza smak i zapach wody. Stosując filtr dzbankowy ograniczasz stężenie chloru w wodzie, która została już pozbawiona bakterii.
- Czy filtr usuwa z wody żelazo i metale?
Nasze filtry nie usuwają żelaza i innych metali (np. manganu) z wody.
- Czy filtr usuwa z wody wszystkie minerały?
Filtr istotnie ogranicza stężenie minerałów odpowiedzialnych za twardość wody. Jednak nie zostają one usunięte całkowicie. Woda oczyszczona filtrem Wessper posiada składniki mineralne (ich stężenie zależy od składu wody wodociągowej), które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Filtrowanie poprawia jakość wody poprzez usunięcie chloru, używanego do dezynfekcji wody, ograniczenie stężenia soli mineralnych, zatrzymanie piasku, rdzy, osadów.
- Przez filtr nie przepływa woda, co zrobić?
Wyjmij filtr z dzbanka i potrząśnij nim, aby zmienić ułożenie mieszanki filtrującej. Blokada przepływu wody może być spowodowana niepoprawnym ułożeniem mieszanki filtrującej lub nieodpowiednim przygotowaniem filtra (brak namoczenia filtra, a następnie trzykrotnego przefiltrowania wody i wylania jej).
- Dlaczego przefiltrowana woda zawiera czarne zanieczyszczenia?
Unoszące się w wodzie czarne drobinki to węgiel, który jest bezpieczny dla zdrowia i może wydostawać się z filtra podczas wstępnego filtrowania. Obejmuje ono namoczenie filtra w wodzie przez 15 minut, a następnie umieszczenie go w dzbanku i przefiltrowanie wody 3 razy, podczas tego procesu z filtra mogą wydostawać się zanieczyszczenia.
Podczas wstępnego filtrowania składniki mieszanki aktywują się, postępowanie zgodnie z instrukcją zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń wraz z oczyszczoną wodą.
- Dlaczego filtr nie oczyszcza wody?
Najczęstszym powodem jest nieodpowiednie przygotowanie filtra (brak namoczenia filtra, a następnie trzykrotnego przefiltrowania wody i wylania jej) lub niepoprawne zamontowanie filtra w dzbanku, np. w dzbankach marki Brita* należy docisnąć filtr aż “kliknie”, w innym wypadku woda będzie się przelewać bokami i nie będzie oczyszczana.
- Z filtra wysypuje się mieszanka, co zrobić?
Skontaktuj się ze sprzedawcą u którego zakupiłeś filtr, wymieni go na nowy. Wysypywanie się mieszanki z filtra może być spowodowane nieodpowiednim zgrzaniem elementów podczas produkcji. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak mimo udoskonalania linii produkcyjnych mogą pojawić się pojedyncze przypadki nieodpowiednio połączonych filtrów.
- Co znajduje się w składzie filtra?
Mieszanka filtrująca jest inna dla filtrów standardowych i alkalicznych. W filtrach AquaMax i AquaClassic złoże to węgiel aktywny impregnowany srebrem oraz żywica jonowymienna. Filtry AquaPro oprócz wyżej wymienionych składników zawierają złoża mineralne oraz ceramiczne, które umożliwiają alkalizację wody i obniżenie poziomu ORP.
- Czy filtr musi być cały czas zanurzony wodzie?
Filtr powinien pozostawać namoczony, umożliwia to jego optymalne działanie. Nadmierne wyschnięcie mieszanki filtrującej nie pozwala na poprawne filtrowanie wody.
- Gdzie wyrzucić zużyty filtr?
Filtr możesz wyrzucić do odpadów komunalnych, jego skład jest bezpieczny i nie zagraża środowisku, natomiast obudowa jest wykonana z plastiku, który może być powtórnie przetwarzany.
- Jakie są różnice między różnymi modelami filtrów?
Dostępne są 3 rodzaje filtrów: AquaMax i AquaClassic to standardowe filtry usuwają chlor i kamień; AquaPro to filtry alkalizujące, podnoszą pH wody i zmniejszają ORP.
Każdy z rodzajów filtrów jest przeznaczony do innego rodzaju dzbanka, filtry AquaPro pasują jedynie do dzbanków Wessper AquaPro, natomiast AquaClassic i AquaMax pasują do dzbanków różnych marek, wybierając należy sprawdzić w specyfikacji produktu czy pasują do wybranego modelu. - Co to jest dzbanek filtrujący i do czego służy?
Dzbanek filtrujący służy do poprawiania jakości wody wodociągowej. Zamontowany w nim filtr ogranicza stężenie chloru oraz zmiękcza wodę. Dzbanki z jonizatorem wody AquaPro dodatkowo podnoszą pH wody oraz zmniejszają poziom negatywnego ORP (woda staje się antyutleniaczem).
- Jak korzystać z dzbanka filtrującego?
1. Umyj dzbanek delikatnym detergentem za każdym razem, gdy wymieniasz filtr.
2. Odpakuj filtr z folii i namocz go w wodzie przez 10-15 minut.
3. Umieść filtr w dzbanku.
4. Napełnij dzbanek wodą, a następnie wylej przefiltrowaną wodę. Powtórz proces 2-3 razy, aby oczyścić filtr.
5. Ustaw wskaźnik zużycia filtra.
6. Dzbanek jest gotowy do użytku. - Z jakiego tworzywa jest wykonany dzbanek filtrujący?
Dzbanek jest wykonany z tworzywa sztucznego ABS, pozbawionego BPA. Ten materiał jest dopuszczony do kontaktu z żywnością oraz posiada odpowiednie certyfikaty (CE, RoHS).
- Czy dzbanek posiada wskaźnik zużycia filtra?
Posiada elektroniczny wskaźnik zużycia filtra, w którym wybierzesz ilość osób korzystających z filtrowanej wody. Wskaźnik w odpowiednim czasie zasygnalizuje konieczność wymiany filtra – pojawi się migający symbol X.
W dzbankach 2,5 l jest również wskaźnik manualny, gdzie ustawisz datę zamontowania filtra w dzbanku. - Jak czyścić dzbanek? Czy można go myć w zmywarce?
Dzbanek umyj delikatnym detergentem ręcznie lub w zmywarce, w tym celu zdejmij pokrywkę i wyciągnij środek dzbanka. Część z elektronicznym wskaźnikiem przetrzyj wilgotną szmatką, aby nie uszkodzić mechanizmu.
- Dlaczego w dzbanku pojawia się zielony lub biały nalot?
- Ile wlać wody do dzbanka filtrującego?
Napełnij całą górną część dzbanka.
- Gdzie kupić dzbanek filtrujący?
Jako producent nie prowadzimy bezpośredniej sprzedaży detalicznej. Wszystkie nasze produkty są dostępne u dystrybutorów. Listę sklepów znajdziesz TUTAJ.
- Dostałem uszkodzony dzbanek, czy mogę go zwrócić?
Skontaktuj się ze sprzedawcą, u którego dokonałeś zakupu. Po rozpatrzeniu reklamacji, dzbanek zostanie wymieniony na nowy.
- Czy szungit przewodzi prąd?
Szungit może przewodzić prąd, ale nie musi, zależy to od usystematyzowania mineralnego (ma różną oporność).
- Szungit – co to takiego?
Szungit to mineraloid posiadający właściwości oczyszczania wody. Jest to produkt naturalny i w żaden sposób nie jest modyfikowany. Przez stulecia był stosowany w Rosji, w regionie Karelia do poprawiania jakości wody. Zawiera fulereny, które mają właściwości bakteriostatyczne w przypadku niektórych rodzajów bakterii. Szungit także nieznacznie obniża pH wody.
- Gdzie kupić szungit?
Szungit jest dostępny w sprzedaży w oficjalnym sklepie Wessper oraz u naszych dystrybutorów.
- Jakie działa szungit?
Szungit adsorbuje z wody chlor, metale ciężkie, pestycydy, fenole, azotany, azotyny, węglowodory, dioksyny. Działa również bakteriostatycznie, czyli wstrzymuje dalszy rozwój bakterii. Oddziela szkodliwe substancje, które następnie odkładają się na dnie zbiornika z wodą i tworzą osad, dlatego wody z dna nie należy używać.
- Jak przygotować wodę szungitową?
Do pojemnika należy dodać szungit – 50 g produktu na 1 litr wody, a następnie zalać wodą. Szungit wcześniej należy wypłukać, aby pozbyć się drobnych zanieczyszczeń. Woda szungitowa będzie gotowa do użytku po 3 dniach. W miarę zużywania wody, należy uzupełniać odpowiadającą ilość w pojemniku.
Co dwa tygodnie zaleca się opłukanie szungitu i naczynia ze względu na pojawiający się na dnie osad. - Do czego można używać wody szungitowej?
Wodę filtrowaną szungitem można pić, gotować, używać do celów kosmetycznych, podlewać nią rośliny, poić nią zwierzęta oraz używać do akwarium.
- Na jak długo wystarcza porcja szungitu?
Porcja szungitu wystarcza na 3 miesiące użytkowania.
- Jak przechowywać wodę szungitową?
Woda szungitowa powinna być przechowywana w chłodnym i ciemnym miejscu.
- Dlaczego na dnie zbiornika pojawia się osad?
Osad na dnie pojemnika z wodą szungitową jest normalnym zjawiskiem. Węgiel zawarty w szungicie oddziela z wody szkodliwe substancje i to właśnie je widać na dnie pojemnika. Nie zaleca się używania wody z osadem.
- Czy woda szungitowa jest bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży?
Nie zostały przeprowadzone odpowiednie badania, z tego względu nie zaleca się używania wody szungitowej przez kobiety w ciąży i małe dzieci.
- Czy stosowanie wody szungitowej może powodować wystąpienie efektów ubocznych?
Nie odnotowano występowania żadnych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem wody szungitowej.
- Jak dobrać worek lub filtr do odkurzacza?
Worki i filtry do odkurzacza dobierz na podstawie modelu odkurzacza. Przy naszych produktach znajdziesz listę odkurzaczy, do których pasują. Model swojego odkurzacza znajdziesz na jego tabliczce znamionowej.
- Jak sprawdzić model mojego odkurzacza?
Model odkurzacza znajdziesz na tabliczce znamionowej. Zazwyczaj jest zamontowana na spodzie urządzenia.
- Gdzie kupić worek, filtr i inne części do odkurzacza?
Worki i inne akcesoria możesz kupić u naszych dystrybutorów, pełną listę znajdziesz TUTAJ.
- Jak dobrać ssawkę, szczotkę do odkurzacza?
Ssawki i szczotki dobierzesz do średnicy rury odkurzacza. W odkurzaczach Zelmer* szczotki montuje się do środka rury, średnica zewnętrzna szczotki to 31,5 mm, średnica wewnętrzna rury to 32 mm. W pozostałych odkurzaczach szczotkę montuje się na rurę, średnica wewnętrzna szczotki powinna być minimalnie większa od średnicy zewnętrznej rury.
Możesz również wybrać szczotkę uniwersalną, która będzie pasować do każdego odkurzacza dzięki regulacji średnicy mocowania (30-38 mm).
- Jak korzystać z zapachów do odkurzacza?
Zapachy Wessper są przeznaczone zarówno do odkurzaczy workowych jak i bezworkowych. Wkład zapachowy wrzuć do worka lub pojemnika na zanieczyszczenia w odkurzaczu.
- Jak często wymieniać filtr do odkurzacza?
Częstotliwość wymiany filtrów odkurzacza zależy od intensywności użytkowania odkurzacza. Średnio zaleca się wymianę raz na pół roku. Jednak jeśli odkurzacz działa gorzej, przegrzewa się lub jego moc ssąca spada to wymiana filtra może usprawnić działanie urządzenia.
- Czy filtry do odkurzaczy można czyścić w wodzie?
Filtry wykonane z poliestru możesz opłukać wodą, jednak nie gwarantuje to przywrócenia ich pierwotnego stanu. Filtrów celulozowych nie należy czyścić w wodzie, możesz je wyczyścić mechanicznie, aby pozbyć się części zanieczyszczeń.
- Do jakich modeli pasuje wkład do pochłaniacza wilgoci?
Wkład pasuje do wszystkich pochłaniaczy ze zbiornikiem na skroploną wodę o pojemności minimalnej 250g.
- W jakich pomieszczeniach stosować wkład do pochłaniacza?
Jeden wkład możesz skutecznie stosować w pomieszczeniach do 20 m2. W większych pokojach umieść ilość pochłaniaczy odpowiednią do metraża.
- Czy wkład do pochłaniacza wilgoci można stosować w samochodzie?
Można stosować w samochodzie, jednak należy go umieścić w pochłaniaczu, ponieważ mieszanka wchłaniając wilgoć zamienia ją w płyn, który skrapla się w dolnym pojemniku pochłaniacza. Nie należy umieszczać wkładu “luzem” w pojeździe.
- Jaki jest czas działania wkładu do pochłaniacza wilgoci?
- Filtr węglowy nie pasuje do mojego okapu, co zrobić?
Filtr węglowy należy przyciąć do wymiaru okapu.
- Jak stosować sztyft do żelazka?