Szungit elite – naturalny filtr do wody

 

Szungit elit to naturalny minerał o niezwykłej kompozycji i strukturze. Wydobywany jest ręcznie w Karelii w Rosji przy źródłach wody pitnej na brzegu jeziora Onega. Co ciekawe państwowe badania wykazały, że woda w tym rejonie jest całkowicie czysta i nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, dodatkowo poprzez interakcję wody z szungitem, nabiera ona leczniczych właściwości. Szungit elite posiada wysoką zawartość węgla oraz fulerenów wg definicji jest to forma węgla w postaci dużej kulistej cząsteczki. Szungit ma czarny kolor o lustrzanym blasku ze srebrnym refleksem, w jego zawartości nie stwierdzono szkodliwych substancji np. ołowiu, czy metali ciężkich.

 

 

Jak przetestować autentyczność szungitu?

Prawdziwy szungit jest przewodnikiem prądu dlatego prostym testem na autentyczność minerału jest zmierzenie rezystancji za pomocą multimetru. Możecie także przygotować dwie szklanki z wodą, do każdej wlejcie kilka kropel atramentu. W jednej ze szklanek umieść proszek szungitowy. Po upływie około 15 minut zaobserwujesz, że niebieska woda stanie się przezroczysta. Co to oznacza? Pokazuje to, że szungit jest świetnym pochłaniaczem, który w skuteczny sposób poprawia jakość wody. Absorbuje nieczystości, trucizny, zarazki, gazy, bakterie, ale również miesza wodę z biologicznie aktywnymi pierwiastkami np. fosforem, magnezem, krzemem czy wapniem.

 

Jak przygotować wodę z filtrem szungitowym?

Kamień szungitowy: 100 g kamienia szungitowego na litr wody. W celu przygotowania wody szungitowej należy przepłukać dokładnie kamienie pod bieżącą wodą i umieścić je w naczyniu i następnie zalać odpowiednią ilością wody. Woda powinna odstać minimum 3 doby, po tym okresie można ją pić. Pamiętaj żeby wymieniać “filtr szungitowy” co trzy miesiące. Płukaj kamienie co dwa tygodnie. 

Szlachetny szungit: 10 g na litr wody. Kamienie należy dokładnie przepłukać i zalać odpowiednią ilością wody. Można wykorzystywać je dowolnie długo. Kiedy wypijemy daną porcję, wystarczy uzupełnić odpowiednią ilością. Szungiciankę można pić dowolnie często i przygotowywać na jej bazie dowolne potrawy. Fulereny występujące w szungicie neutralizują szkodliwe substancje biochemiczne zawarte w wodzie i przenoszą struktury fulerenów do cząsteczek wody. Oznacza to, że woda przyjmuje cechy fulerenów. Fulereny przez bardzo długi czas mogą neutralizować toksyny, działają na nasz organizm o wiele skuteczniej niż witaminy i nie mają skutków ubocznych. Szungicianka dostarcza organizmowi odpowiednich mikroelementów i innych składników. Poza tym działa na poziomie komórkowym i tym samym aktywuje uzdrawiające właściwości w całym organizmie.

Dla odpowiedniej jakości i smaku szungiciankę należy przygotowywać w szklanym naczyniu.

 

 

Jak odróżnić szungit szlachetny od innych kamieni?

Z naturalnym szungitem łączy je tylko czarny kolor- poza tym nie mają jakiegokolwiek działania. Naturalny szungit jest bioaktywny i wykazuje natężenie pola. Można to łatwo sprawdzić za pomocą lampki lub omomierza. Jeśli kamień przewodzi prąd, lampka się zaświeci.

 

Zastosowanie szungitu do celów kosmetycznych

Proszek szungitowy

Wykorzystywany jest jako pielęgnacyjny balsam do twarzy. Przede wszystkim poprawia elastyczność skóry i utrzymuje odpowiednie nawilżenie, ale także regeneruje komórki, a tym samym pomaga zwalczać niechciane zmarszczki.

 

Pasta szungitowa

Idealnie sprawdza się do przygotowania maseczki do twarzy. Zaleca się ją szczególnie do cery trądzikowej, ale z powodzeniem można ją stosować w codziennej pielęgnacji. Zapewnia efekt rozgrzewający, przywraca skórze młodzieńczy blask. W celu uzyskania pożądanych efektów maseczkę najlepiej stosować dwa razy w tygodniu pozostawiając na skórze ok 6-8 minut.

 

W walce z łysieniem

Wiele osób boryka się z problemem wypadających włosów. I w tej dziedzinie szungit przybywa z pomocą. Wystarczy, że zaopatrzymy się w jod i oczywiście wodę szungitową. Warto zastosować całą kurację, wtedy możemy się spodziewać pożądanych efektów. W tym celu mieszamy 3 krople jodu ze 100 ml wody szungitowej. Taka ilość wystarcza na dwa użycia. Przygotowaną miksturę należy wcierać w skórę głowy raz dziennie.Powtarzaj czynność przez 10 dni, po czym zrób tygodniową przerwę. Następnie przeprowadź kurację przez 15 dni i zrób przerwę na 10 dni. W ostatniej turze zastosuj kurację przez  21 dni.

 

Kąpiel szungitowa

Jest to podstawowa kuracja stosowana w klinikach i łaźniach uzdrawiających w Rosji. Metoda ta ma bardzo szerokie spektrum w leczeniu i profilaktyce wielu chorób m.in alergii, chorób trzustki, chorób krwi i układu limfatycznego, problemów jelitowych, depresji, żylaków, chorób ginekologicznych, problemów skórnych. Do kąpieli stosuje się małe kawałki szungitu, ponieważ im mniejsze odłamki tym silniejsza reakcja z wodą. Woda szungitowa chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami, a wszystko to dzięki związkom mineralnym i fulerenom. Oprócz tego poprawiają cyrkulację krwi w organizmie, hamują stany zapalne i odnawiają komórki. Dodatkowo ładują organizm szczególną energią, po takiej kąpieli czujemy się wyciszeni i zrelaksowani. Bez problemu możemy sobie zafundować taki rytuał we własnym domu. Potrzebujemy woreczka grysu szungitowego o pojemności 500 gramów, który umieszczamy w wodzie.  Kąpiel powinna trwać ok 25-30 minut. Woreczek z szungitem można wyjąć, osuszyć i użyć go ponownie. Można go stosować 7-8 miesięcy.

 

 

Kompresy z wody szungitowej

Najkorzystniejsze działanie mają kompresy z zamrożonej wody szungitowej. W tym celu należy wlać wodę szungitową to plastikowaego pojemnika i włożyć na noc do lodówki lub zamrażarki. Rano można wykonać masaż zmrożoną kostką. Okrężnymi ruchami nawilża się twarz przez ok 1-2  minuty. Nie osuszamy twarzy, pozostawiamy do samoczynnego wchłonięcia. Następnie możemy zastosować krem do codziennej pielęgnacji. Szybki sposób na wygładzenie skóry i nadanie świeżego wyglądu.

2 Comments

  1. by Halina Maslowska 20 listopada, 2023 8:01 pm

    Dziekuje za dokladne wiadomosci na temat szungitu. Prosilabym jeszcze o pomoc w wyszukaniu w internecie dobrej jakosci szungitu. Niestety w internecie dziala wielu oszustow. Pozdrawiam.

  2. by Halina Maslowska 20 listopada, 2023 11:14 pm

    Czy przy wszystkich kolejnych razach woda musi stac 3 doby zeby mozna ja pic ?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *