Sezon wiosenno – letni szczególnie sprzyja sportowym aktywnościom. Jeśli chodzi o wybór dyscypliny mamy szerokie pole do popisu. Możemy wybrać pomieszczenia zamknięte typu siłownie, czy wszelkiego rodzaju sale fitness. W większości przypadków mamy możliwość żeby skorzystać z okresowych karnetów z określoną liczbą wejść. W cenie karnetu otrzymujemy wszystkie dostępne przyrządy do ćwiczeń. Do dodatkowych atutów […]
Jak przygotować się do treningu?
Autor:
Wessper
Wessper

Sezon wiosenno – letni szczególnie sprzyja sportowym aktywnościom. Jeśli chodzi o wybór dyscypliny mamy szerokie pole do popisu.

Możemy wybrać pomieszczenia zamknięte typu siłownie, czy wszelkiego rodzaju sale fitness. W większości przypadków mamy możliwość żeby skorzystać z okresowych karnetów z określoną liczbą wejść. W cenie karnetu otrzymujemy wszystkie dostępne przyrządy do ćwiczeń. Do dodatkowych atutów należy to, że nie jesteśmy zależni od warunków atmosferycznych. Jednak, gdy za oknem piękna pogoda jesteśmy bardziej skłonni ku aktywnościom na świeżym powietrzu. W tym oczywiście jazda na rowerze, rolkach czy po prostu jogging.

W czym ćwiczyć?

W kwestii ubioru należy zwrócić uwagę na to, aby krój nie krępował nam ruchów. Szwy muszą być gładkie, by nie powodować obtarć. Bardzo istotny jest wybór obuwia. Najlepiej zdecydować się na takie, które spełnią swoje zadanie przy większości ćwiczeń. Zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane- najkorzystniejsza będzie przewiewna bawełna z amortyzowaną podeszwą.

Woda w zasięgu ręki.

Istotnym elementem jest odpowiednie nawodnienie. Warto już przed treningiem przygotować sobie butelkę wody. Najlepiej wybrać wodę wzbogaconą o składniki mineralne. Szczególnie pożądanym minerałem jest magnez, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego układu mięśniowego. Najkorzystniejsza jest woda niegazowana, która nie powoduje uczucia ciężkości oraz wzdęć. W ten sposób unikniesz często pojawiających się bólów głowy, drżenia mięśni i braku skupienia na określonych ćwiczeniach. Tanim i wygodnym rozwiązaniem jest filtrowanie wody kranowej. Polecamy wypróbować filtry butelkowe, które dzięki swojemu uniwersalnemu gwintowi można stosować nie tylko w butelkach do tego przystosowanych, ale również w tradycyjnych butelkach z ustnikiem. Wymienne filtry węglowe to podwójna korzyść. Mamy ulubioną wodę zawsze w zasięgu ręki, a przy okazji pokrywamy zapotrzebowanie na niezbędne substancje mineralne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *