...

Wilgotność powietrza to wg definicji ilość wody jaka znajduje się w powietrzu.

Jej prawidłowy poziom określa się w przedziale 30-50%, jednak jest ona odczuwana bardzo subiektywnie. Często odczucia mogą być mylące i nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić wilgotności powietrza. Przeważnie kiedy powietrze jest ciepłe odbieramy je jako bardziej wilgotne, a z kolei w przypadku słabej wentylacji mamy wrażenie suchości powietrza, nawet jeśli jest ono na prawidłowym poziomie.Jedynym miarodajnym sposobem na zmierzenie poziomu wilgoci jest higrometr. Pomiar należy wykonać przede wszystkim w miejscach, gdzie powstaje najwięcej pary wodnej np. w łazience, kuchni czy pralni. Zbliża się sezon jesienno – zimowy należy zwrócić uwagę na to, że więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych często jest to nawet 80% naszego czasu. Dlatego warto zapewnić sobie powietrze odpowiedniej jakości.

Co powinno Cię zaniepokoić jeśli chodzi o stan powietrza w Twoim domu?

Pierwszy sygnał to na pewno zaparowane szyby i lustra. Długo schnące pranie i zapach stęchlizny, a także pojawiające się mokre plamy często pokryte meszkiem. Łuszcząca farba oraz tapeta, która odchodzi ze ścian to również powód do zastanowienia czy posiadamy odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. W okresie zimowym istotne jest także właściwe ogrzewanie pomieszczeń. Wiąże się to również z wykonaniem termoizolacji czyli ocieplenia budynku. Należy pamiętać, że wnętrze ogrzewane w niedostatecznym stopniu jest dużo bardziej narażone na atak wilgoci.

Jak walczyć z wilgocią?

Na rynku dostępnych jest kilka sposobów na walkę z tym uciążliwym problemem.

Bardzo skutecznym urządzeniem jest pochłaniacz wilgoci marki Wessper. Jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Produkt jest ekologiczny- nie wymaga użycia prądu. Ze względu na swój nowoczesny wygląd i szeroką gamę kolorystyczną nie będzie szpecił naszych pomieszczeń, a dodatkowo może pełnić funkcję estetyczną. W celu rozpoczęcia użytkowania pochłaniacza należy umieścić w nim wkład z granulkami, które pod wpływem wilgoci zaczną się topić, a powstała ciecz zgromadzi się w pojemniku poniżej. W chwili kiedy całkowicie się rozpuszczą otworzyć górną pokrywę i wylać powstały płyn do sedesu. Nie należy wykorzystywać go do innych celów np. podlewania roślin.

Pochłaniacz idealnie sprawdzi się zarówno w domowych warunkach, jak i w miejscu pracy. Zmniejsza wilgotność powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, stęchlizny, korozji oraz zaparowaniu szyb. Pochłaniacz Wessper zadba nie tylko o stan Twojego mieszkania, ale także o Twoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *