Jak dobrać worek lub filtr do odkurzacza?

  Worki i filtry do odkurzacza dobierz na podstawie modelu odkurzacza. Przy naszych produktach znajdziesz listę odkurzaczy, do których pasują. Model swojego odkurzacza znajdziesz na jego tabliczce znamionowej.

  Jak sprawdzić model mojego odkurzacza?

  Model odkurzacza znajdziesz na tabliczce znamionowej. Zazwyczaj jest zamontowana na spodzie urządzenia.

  Gdzie kupić worek, filtr i inne części do odkurzacza?

  Worki i inne akcesoria możesz kupić u naszych dystrybutorów, pełną listę znajdziesz TUTAJ.

  Jak dobrać ssawkę, szczotkę do odkurzacza?

  Ssawki i szczotki dobierzesz do średnicy rury odkurzacza. W odkurzaczach Zelmer* szczotki montuje się do środka rury, średnica zewnętrzna szczotki to 31,5 mm, średnica wewnętrzna rury to 32 mm. W pozostałych odkurzaczach szczotkę montuje się na rurę, średnica wewnętrzna szczotki powinna być minimalnie większa od średnicy zewnętrznej rury.

  Możesz również wybrać szczotkę uniwersalną, która będzie pasować do każdego odkurzacza dzięki regulacji średnicy mocowania (30-38 mm).

  Jak korzystać z zapachów do odkurzacza?

  Zapachy Wessper są przeznaczone zarówno do odkurzaczy workowych jak i bezworkowych. Wkład zapachowy wrzuć do worka lub pojemnika na zanieczyszczenia w odkurzaczu.

  Jak często wymieniać filtr do odkurzacza?

  Częstotliwość wymiany filtrów odkurzacza zależy od intensywności użytkowania odkurzacza. Średnio zaleca się wymianę raz na pół roku. Jednak jeśli odkurzacz działa gorzej, przegrzewa się lub jego moc ssąca spada to wymiana filtra może usprawnić działanie urządzenia.

  Czy filtry do odkurzaczy można czyścić w wodzie?

  Filtry wykonane z poliestru możesz opłukać wodą, jednak nie gwarantuje to przywrócenia ich pierwotnego stanu. Filtrów celulozowych nie należy czyścić w wodzie, możesz je wyczyścić mechanicznie, aby pozbyć się części zanieczyszczeń.

  Do jakich modeli pasuje wkład do pochłaniacza wilgoci?

  Wkład pasuje do wszystkich pochłaniaczy ze zbiornikiem na skroploną wodę o pojemności minimalnej 250g.

  W jakich pomieszczeniach stosować wkład do pochłaniacza?

  Jeden wkład możesz skutecznie stosować w pomieszczeniach do 20 m2. W większych pokojach umieść ilość pochłaniaczy odpowiednią do metraża.

  Czy wkład do pochłaniacza wilgoci można stosować w samochodzie?

  Można stosować w samochodzie, jednak należy go umieścić w pochłaniaczu, ponieważ mieszanka wchłaniając wilgoć zamienia ją w płyn, który skrapla się w dolnym pojemniku pochłaniacza. Nie należy umieszczać wkładu “luzem” w pojeździe.

  Jaki jest czas działania wkładu do pochłaniacza wilgoci?

  Wkład działa skutecznie do 3 miesięcy, czas ten może się jednak różnić z uwagi na różny poziom wilgotności powietrza.

  Filtr węglowy nie pasuje do mojego okapu, co zrobić?

  Filtr węglowy należy przyciąć do wymiaru okapu.

  Jak stosować sztyft do żelazka?

  Sztyft należy rozprowadzić na rozgrzanej stopie żelazka, a po wystygnięciu przetrzeć żelazko bawełnianą lub inną naturalną tkaniną.