Co to jest dzbanek filtrujący i do czego służy?

  Dzbanek filtrujący służy do poprawiania jakości wody wodociągowej. Zamontowany w nim filtr ogranicza stężenie chloru oraz zmiękcza wodę. Dzbanki z jonizatorem wody AquaPro dodatkowo podnoszą pH wody oraz zmniejszają poziom negatywnego ORP (woda staje się antyutleniaczem).

  Jak korzystać z dzbanka filtrującego?

  1. Umyj dzbanek delikatnym detergentem za każdym razem, gdy wymieniasz filtr.
  2. Odpakuj filtr z folii i namocz go w wodzie przez 10-15 minut.
  3. Umieść filtr w dzbanku.
  4. Napełnij dzbanek wodą, a następnie wylej przefiltrowaną wodę. Powtórz proces 2-3 razy, aby oczyścić filtr.
  5. Ustaw wskaźnik zużycia filtra.
  6. Dzbanek jest gotowy do użytku.

  Z jakiego tworzywa jest wykonany dzbanek filtrujący?

  Dzbanek jest wykonany z tworzywa sztucznego ABS, pozbawionego BPA. Ten materiał jest dopuszczony do kontaktu z żywnością oraz posiada odpowiednie certyfikaty (CE, RoHS).

  Czy dzbanek filtrujący posiada gwarancję?

  Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji, jednak nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych takich jak np.: pęknięcie podczas upadku.

  Czy dzbanek posiada wskaźnik zużycia filtra?

  Posiada elektroniczny wskaźnik zużycia filtra, w którym wybierzesz ilość osób korzystających z filtrowanej wody. Wskaźnik w odpowiednim czasie zasygnalizuje konieczność wymiany filtra – pojawi się migający symbol X.
  W dzbankach 2,5 l jest również wskaźnik manualny, gdzie ustawisz datę zamontowania filtra w dzbanku.

  Jak czyścić dzbanek? Czy można go myć w zmywarce?

  Dzbanek umyj delikatnym detergentem ręcznie lub w zmywarce, w tym celu zdejmij pokrywkę i wyciągnij środek dzbanka. Część z elektronicznym wskaźnikiem przetrzyj wilgotną szmatką, aby nie uszkodzić mechanizmu.

  Dlaczego w dzbanku pojawia się zielony lub biały nalot?

  Zielony nalot to rozwijające się glony, mogą pojawić się w sprzyjającym środowisku: położenie dzbanka w ciepłym, nasłonecznionym miejscu. Aby temu zapobiec myj dzbanek co najmniej podczas każdej wymiany filtra i przechowuj dzbanek z wodą w chłodnym miejscu, lodówce.
  Biały osad pojawiający się na pokrywce i w górnej części dzbanka to kamień wytrącający się z wody. Osad usuniesz stosując kwasek cytrynowy.
  Biały osad powstały wskutek użycia filtrów AquaPro to normalne zjawisko, ponieważ filtr ten wzbogaca wodę w minerały i przez to ją alkalizuje. Filtr nie jest przeznaczony do zmiękczania wody, a do jej alkalizacji i podnoszenia pH.

  Ile wlać wody do dzbanka filtrującego?

  Napełnij całą górną część dzbanka.

  Gdzie kupić dzbanek filtrujący?

  Jako producent nie prowadzimy bezpośredniej sprzedaży detalicznej. Wszystkie nasze produkty są dostępne u dystrybutorów. Listę sklepów znajdziesz TUTAJ.

  Dostałem uszkodzony dzbanek, czy mogę go zwrócić?

  Skontaktuj się ze sprzedawcą, u którego dokonałeś zakupu. Po rozpatrzeniu reklamacji, dzbanek zostanie wymieniony na nowy.