Jaki filtr pasuje do mojego dzbanka filtrującego?

  Filtry AquaMax pasują do dzbanków różnych producentów z wyłączeniem Laica. Zastępują filtry:

  Brita Maxtra,
  Brita Maxtra Plus+,
  Dafi Unimax,
  Aquaphor Maxfor,
  Aquaphor B100-25,
  AmazonBasics,
  PearlCo Unimax,
  Lauson AWF 102,
  Aqua Optima Evolve,
  Aqua Crest AQK07,
  MAVEA Maxtra,
  Filtr Makro,
  Anna Duomax,
  BWT MG2 +,
  FilterLogic FL-402H,
  Filtr Real,
  Bosch Tassimo*.

  Filtry AquaClassic pasują do dzbanków różnych producentów z wyłączeniem Laica. Zastępują filtry:

  BRITA Classic*,
  DAFI Classic*,
  Aquaphor B100-15*,
  FilterLogic FL601G*,
  FilterLogic FL601T*,
  Zelmer ZPJA3410*.

  Filtry AquaPro pasują tylko do dzbanków Wessper AquaPro 2,5 l oraz 3,5 l.

  Na jaki czas wystarcza 1 filtr?

  1 filtr AquaMax oraz AquaClassic wystarczają na około 1 miesiąc pracy. 1 filtr AquaPro wystarcza na około 2 miesiące użytkowania. Zużycie filtra jest zależne od częstotliwości jego użytkowania oraz od twardości wody wodociągowej.

  Jak korzystać z filtra?

  Instrukcję użycia filtra znajdziesz tutaj: Jak korzystać z dzbanka filtrującego?

  Filtr jest przeznaczony do wody wodociągowej, która już została wstępnie oczyszczona i jest bezpieczna dla zdrowia. Nie filtruj wody niewiadomego pochodzenia oraz skażonej.

  Jak długo trwa proces filtracji wody?

  Proces filtracji w zależności od wielkości dzbanka i użytego filtra może trwać do kilku minut.

  Czy filtrowaną wodę mogą pić małe dzieci?

  Woda oczyszczona filtrami AquaMax oraz AquaClassic jest przeznaczona dla każdego. Jednak dzieciom do 1. roku życia należy podawać przegotowaną wodę bez względu na to czy jest filtrowana czy z butelki.

  Woda alkaliczna nie jest polecana dla małych dzieci, a osoby dorosłe powinny ją wprowadzać stopniowo.

  Czy filtrowana woda jest zdrowa?

  Przefiltrowana woda z kranu jest bezpieczna dla zdrowia, woda wodociągowa przechodzi odpowiednie testy zanim trafi do domów, zawiera chlor i różne osady. Używając filtra usuwasz chlor, osad, piasek, rdzę oraz składniki, które pogarszają smak i zapach wody.

  Czy można filtrować wodę bezpośrednio z kranu?

  Jak najbardziej. W Polsce/krajach UE woda wodociągowa musi spełniać określone normy, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z niej. Oznacza to, że możesz pić wodę prosto z kranu. Jednak, aby zniwelować zawartość chloru i kamienia zaleca się dodatkowe oczyszczenie filtrem dzbankowym.

  Czy wodę należy przegotować przed filtrowaniem?

  Woda nie wymaga przegotowania przed filtrowaniem.

  Jakie składniki filtr usuwa z wody?

  Filtr usuwa chlor, pestycydy, detergenty, sole mineralne odpowiedzialne za twardość wody.

  Czy filtr usuwa bakterie?

  Filtr nie usuwa bakterii. Należy filtrować tylko wodę wodociągową, która musi spełniać określone normy, w tym nie może zawierać bakterii. Do ich usuwania wykorzystuje się m.in. chlor, który pogarsza smak i zapach wody. Stosując filtr dzbankowy ograniczasz stężenie chloru w wodzie, która została już pozbawiona bakterii.

  Czy filtr usuwa z wody żelazo i metale?

  Nasze filtry nie usuwają żelaza i innych metali (np. manganu) z wody.

  Czy filtr usuwa z wody wszystkie minerały?

  Filtr istotnie ogranicza stężenie minerałów odpowiedzialnych za twardość wody. Jednak nie zostają one usunięte całkowicie. Woda oczyszczona filtrem Wessper posiada składniki mineralne (ich stężenie zależy od składu wody wodociągowej), które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Filtrowanie poprawia jakość wody poprzez usunięcie chloru, używanego do dezynfekcji wody, ograniczenie stężenia soli mineralnych, zatrzymanie piasku, rdzy, osadów.

  Przez filtr nie przepływa woda, co zrobić?

  Wyjmij filtr z dzbanka i potrząśnij nim, aby zmienić ułożenie mieszanki filtrującej. Blokada przepływu wody może być spowodowana niepoprawnym ułożeniem mieszanki filtrującej lub nieodpowiednim przygotowaniem filtra (brak namoczenia filtra, a następnie trzykrotnego przefiltrowania wody i wylania jej).

  Dlaczego przefiltrowana woda zawiera czarne zanieczyszczenia?

  Unoszące się w wodzie czarne drobinki to węgiel, który jest bezpieczny dla zdrowia i może wydostawać się z filtra podczas wstępnego filtrowania. Obejmuje ono namoczenie filtra w wodzie przez 15 minut, a następnie umieszczenie go w dzbanku i przefiltrowanie wody 3 razy, podczas tego procesu z filtra mogą wydostawać się zanieczyszczenia.

  Podczas wstępnego filtrowania składniki mieszanki aktywują się, postępowanie zgodnie z instrukcją zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń wraz z oczyszczoną wodą.

  Dlaczego filtr nie oczyszcza wody?

  Najczęstszym powodem jest nieodpowiednie przygotowanie filtra (brak namoczenia filtra, a następnie trzykrotnego przefiltrowania wody i wylania jej) lub niepoprawne zamontowanie filtra w dzbanku, np. w dzbankach marki Brita* należy docisnąć filtr aż “kliknie”, w innym wypadku woda będzie się przelewać bokami i nie będzie oczyszczana.

  Z filtra wysypuje się mieszanka, co zrobić?

  Skontaktuj się ze sprzedawcą u którego zakupiłeś filtr, wymieni go na nowy. Wysypywanie się mieszanki z filtra może być spowodowane nieodpowiednim zgrzaniem elementów podczas produkcji. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak mimo udoskonalania linii produkcyjnych mogą pojawić się pojedyncze przypadki nieodpowiednio połączonych filtrów.

  Co znajduje się w składzie filtra?

  Mieszanka filtrująca jest inna dla filtrów standardowych i alkalicznych. W filtrach AquaMax i AquaClassic złoże to węgiel aktywny impregnowany srebrem oraz żywica jonowymienna. Filtry AquaPro oprócz wyżej wymienionych składników zawierają złoża mineralne oraz ceramiczne, które umożliwiają alkalizację wody i obniżenie poziomu ORP.

  Czy filtr musi być cały czas zanurzony wodzie?

  Filtr powinien pozostawać namoczony, umożliwia to jego optymalne działanie. Nadmierne wyschnięcie mieszanki filtrującej nie pozwala na poprawne filtrowanie wody.

  Gdzie wyrzucić zużyty filtr?

  Filtr możesz wyrzucić do odpadów komunalnych, jego skład jest bezpieczny i nie zagraża środowisku, natomiast obudowa jest wykonana z plastiku, który może być powtórnie przetwarzany.

  Jakie są różnice między różnymi modelami filtrów?

  Dostępne są 3 rodzaje filtrów: AquaMax i AquaClassic to standardowe filtry usuwają chlor i kamień; AquaPro to filtry alkalizujące, podnoszą pH wody i zmniejszają ORP.
  Każdy z rodzajów filtrów jest przeznaczony do innego rodzaju dzbanka, filtry AquaPro pasują jedynie do dzbanków Wessper AquaPro, natomiast AquaClassic i AquaMax pasują do dzbanków różnych marek, wybierając należy sprawdzić w specyfikacji produktu czy pasują do wybranego modelu.