Jak usunąć kamień z dzbanka? ...

Jak odkamienić dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący to prosty sposób na to, aby pozbyć się z kranówki zanieczyszczeń oraz innych, niepożądanych substancji. Jeśli korzystasz z niego na co dzień, musisz jednak wiedzieć, jak odpowiednio dbać o dzbanek oraz co robić, jeśli pojawi się na nim kamienny osad. Sprawdź, jak usunąć kamień z dzbanka i ciesz się czystą, smaczną wodą. 

nalewanie-wody-kranowej-do-dzbanka-filtrujacego

Dlaczego w dzbanku może się pojawić kamienny nalot? 

Kamienny osad to najlepszy dowód na to, że dzbanek spełnia swoją funkcję. Dlaczego? Świadczy o tym, że woda znajdująca się w Twoim kranie jest twarda, czyli cechuje się wysoką zawartością jonów wapnia i magnezu. Znajdujący się w dzbanku filtr, eliminuje ten problem i zmiękcza wodę. Zanim jednak dotrze ona do filtra, ma kontakt z pokrywą oraz górną komorą dzbanka. A to powoduje, że zbiera się w nich kamień. Co ważne, z reguły nie pojawia się on w dolnej pokrywie, do której trafia tylko przefiltrowana woda. 

Czy warto wiedzieć, jak wyczyścić dzbanek z kamienia? Oczywiście, wpłynie to pozytywnie na jego estetykę oraz sprawi, że dzbanek będzie nadawać się do użytku przez jeszcze dłuższy czas. Nie można też zapomnieć, że dzbanek jest nie tylko praktycznym elementem wyposażenia kuchni. To również atrakcyjna dekoracja i choćby z tego powodu warto dbać o jego wygląd, regularnie usuwając kamień. 

kamien-na-szkle-od-wody

Jak szybko i łatwo usunąć kamień z dzbanka? 

Zanim przystąpisz do usuwania kamienia, musisz w odpowiedni sposób rozmontować dzbanek. Zdejmij w tym celu pokrywę i wyjmij górny zbiornik. Następnie usuń filtr, który odpowiada za oczyszczanie wody (najlepiej odkamieniać dzbanek w momencie, kiedy należy wymienić filtr na nowy). 

Jak odkamienić dzbanek filtrujący? Nie potrzebujesz do tego żadnych profesjonalnych środków (tym bardziej że mogą być one niebezpieczne dla zdrowia). Równie skuteczne, a jednocześnie mniej inwazyjne, są domowe sposoby. Co więc zrobić, aby szybko pozbyć się kamienia? Wypróbuj poniższe metody. 

naturalny-srodek-do-mycia-szyb

Sok z cytryny 

Jak wyczyścić dzbanek filtrujący, wykorzystując do tego cytrynę? Wyciśnij sok z cytryny i posmaruj nim wszystkie elementy, na których pojawił się kamień. Odczekaj ok. pół godziny, a następnie dokładnie umyj dzbanek. Sok z cytryny świetnie rozpuszcza kamień, a także pomaga w usunięciu innych zanieczyszczeń. Jeśli obawiasz się, że zadziała zbyt mocno, możesz wymieszać go z wodą. 

Soda oczyszczona 

Dzbanek filtrujący to szybki sposób na to, jak usunąć kamień z wody, dlatego świetnie chroni czajnik i ekspres do kawy przed osadzaniem się nalotu. A jak pozbyć się kamienia z dzbanka? Jeśli nie masz pod ręką cytryny, wypróbuj sodę oczyszczoną. Wymieszaj w tym celu sodę z odrobiną wody, aby uzyskać konsystencję pasty. Następnie użyj jej, aby dokładnie wyszorować zakamienione miejsca. Jeśli warstwa kamienia jest spora, możesz pozostawić sodę na pół godziny i ponownie przetrzeć dzbanek. Pamiętaj, aby na koniec dokładnie go umyć i osuszyć. 

Ocet 

Jak wyczyścić dzbanek filtrujący z kamienia przy pomocy octu? Wymieszaj wodę z octem (w proporcji 1 łyżeczka octu na litr wody) i zanurz w niej elementy dzbanka, na których pojawił się kamień. Pozostaw je w roztworze na ok. godzinę i dokładnie umyj. Ze względu na intensywny zapach octu konieczne może okazać się kilkukrotne mycie dzbanka.

Profesjonalny odkamieniacz 

Skuteczny sposób na usunięcie kamienia to również stosowanie profesjonalnych środków odkamieniających. Produkty tego typu są niezwykle proste w użyciu oraz zwalczają nawet uporczywe osady. Przed zastosowaniem odkamieniacza należy jednak upewnić się, czy zawarte w nim składniki są całkowicie bezpieczne. Świetnym przykładem jest Uniwersalny odkamieniacz Wessper, który jest wolny od szkodliwych substancji. Stosuj produkt zgodnie z instrukcją, a szybko pozbędziesz się kamienia z różnych urządzeń AGD. 

Jak często myć dzbanek filtrujący? 

Aby uniknąć osadzania się kamienia, warto pamiętać o regularnym czyszczeniu dzbanka filtrującego. Jak często to robić? Co najmniej przy każdej wymianie filtra, a najlepiej raz na dwa tygodnie. Dzbanek możesz myć ręcznie, używając płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Nie zapomnij też o dokładnym osuszeniu dzbanka – zbierająca się w szczelinach woda zwiększa ryzyko odkładania się kamienia. 

Co ze zmywarką? Dzbanki Wessper są wykonane ze szkła borokrzemowego i tworzywa BPA Free oraz nadają się do mycia w zmywarce. Zanim zdecydujesz się na taki krok, zapoznaj się jednak z instrukcją podaną na opakowaniu i postępuj według dokładnych zaleceń. 

woda-filtowana-do-mycia

Wytrzymałe dzbanki filtrujące Wessper 

Wiesz już, jak czyścić dzbanek filtrujący z kamienia? Dbaj o swój dzbanek i ciesz się bezproblemowym dostępem do czystej, gotowej do spożycia wody. Pamiętaj też, że dzbanek posłuży przez dłuższy czas, jeśli postawisz na produkt wykonany z surowców najwyższej jakości. Właśnie takie rozwiązania proponujemy w Wessper. Nasze dzbanki wykorzystują nowoczesne metody filtracji, a także są wyprodukowane z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia surowców. Różne warianty do wyboru pomogą w znalezieniu modelu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *