Czy szungit przewodzi prąd?

  Szungit może przewodzić prąd, ale nie musi, zależy to od usystematyzowania mineralnego (ma różną oporność).

  Szungit – co to takiego?

  Szungit to mineraloid posiadający właściwości oczyszczania wody. Jest to produkt naturalny i w żaden sposób nie jest modyfikowany. Przez stulecia był stosowany w Rosji, w regionie Karelia do poprawiania jakości wody. Zawiera fulereny, które mają właściwości bakteriostatyczne w przypadku niektórych rodzajów bakterii. Szungit także nieznacznie obniża pH wody.

  Jakie działa szungit?

  Szungit adsorbuje z wody chlor, metale ciężkie, pestycydy, fenole, azotany, azotyny, węglowodory, dioksyny. Działa również bakteriostatycznie, czyli wstrzymuje dalszy rozwój bakterii. Oddziela szkodliwe substancje, które następnie odkładają się na dnie zbiornika z wodą i tworzą osad, dlatego wody z dna nie należy używać.

  Jak przygotować wodę szungitową?

  Do pojemnika należy dodać szungit – 50 g produktu na 1 litr wody, a następnie zalać wodą. Szungit wcześniej należy wypłukać, aby pozbyć się drobnych zanieczyszczeń. Woda szungitowa będzie gotowa do użytku po 3 dniach. W miarę zużywania wody, należy uzupełniać odpowiadającą ilość w pojemniku.
  Co dwa tygodnie zaleca się opłukanie szungitu i naczynia ze względu na pojawiający się na dnie osad.

  Do czego można używać wody szungitowej?

  Wodę filtrowaną szungitem można pić, gotować, używać do celów kosmetycznych, podlewać nią rośliny, poić nią zwierzęta oraz używać do akwarium.

  Na jak długo wystarcza porcja szungitu?

  Porcja szungitu wystarcza na 3 miesiące użytkowania.

  Jak przechowywać wodę szungitową?

  Woda szungitowa powinna być przechowywana w chłodnym i ciemnym miejscu.

  Dlaczego na dnie zbiornika pojawia się osad?

  Osad na dnie pojemnika z wodą szungitową jest normalnym zjawiskiem. Węgiel zawarty w szungicie oddziela z wody szkodliwe substancje i to właśnie je widać na dnie pojemnika. Nie zaleca się używania wody z osadem.

  Czy woda szungitowa jest bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży?

  Nie zostały przeprowadzone odpowiednie badania, z tego względu nie zaleca się używania wody szungitowej przez kobiety w ciąży i małe dzieci.

  Czy stosowanie wody szungitowej może powodować wystąpienie efektów ubocznych?

  Nie odnotowano występowania żadnych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem wody szungitowej.